( Inzercia,  6)

Keď sa povie šetriť, väčšinu ľudí napadne obmedzovanie a nedostatočný komfort. Tak to ale nie je. Ba naopak, s rôznymi technológiami je sprchovanie ešte pohodlnejšie – a napriek tomu úsporné. Poďme sa na to teda pozrieť!

Poznáte ten pocit, kedy si po stresujúcom dni dopriavate dlhú uvoľňujúcu sprchu? Raj na zemi. Lenže potom vás napadne, koľko vody ste spotrebovali a že to asi nebolo úplne ekologické. Technológie spoločnosti GROHE a Hansgrohe tento problém elegantne riešia a navyše vám ušetria aj čas!

Keď sa povie šetriť, väčšinu ľudí napadne obmedzovanie a nedostatočný komfort. Tak to ale nie je. Ba naopak, s rôznymi technológiami je sprchovanie ešte pohodlnejšie – a napriek tomu úsporné. Poďme sa na to teda pozrieť!

EcoJoy

S inovatívnou technológiou EcoJoy, ktorej výrobcom je GROHE, môžete znížiť spotrebu vody až o 50 %. Na sile prúdu rozdiel nepoznáte a pritom ušetríte stovky EUR ročne. Touto funkciou disponujú termostatické sprchové batérie, ktoré vodu účinne miešajú, takže v priebehu zlomku sekundy dosiahnete požadovanej teploty. Bonusom je, že si nastavenú teplotu pamätajú, takže už nikdy nebudete musieť zbytočne čakať. Teplota sa nezmení, ani keď pustí kohútik v domácnosti niekto iný. Týmto spôsobom vodu, a teda aj financie, ušetríte zásadne, pretože behom doby regulovania teploty pretečie tejto zázračnej tekutiny neuveriteľné množstvo.

Rovnako tak znižujú spotrebu vody sanitárne systémy, ktoré sa po oddialení rúk od snímača (napr. behom nanášania mydla alebo po nastavenom intervale) automaticky vypnú. Ak by ste chceli tejto funkcie využiť aj u vášho umývadla, GROHE ponúka špeciálne batérie pracujúce na rovnakom princípe.

EcoJoy nájdete tiež u vybraných modelov spŕch GROHE. Spotrebu vody znižujú až o úctyhodných 40 %.

TurboStat

S funkciou EcoJoy u termostatických sprchových batérií úzko súvisí technológia TurboStat. Práve vďaka nej sa voda mieša tak rýchlo, presnejšie behom 0,3 sekúnd. Všetky termostatické batérie GROHE vybavené systémom TurboStat dosiahli v niekoľkých nezávislých testoch najvyššieho ohodnotenia.

Ako ušetriť čas aj financie pri sprchovaní?

Ako ušetriť čas aj financie pri sprchovaní?

SpeedClean

Ak máte doma tvrdú vodu, iste viete, ako je ťažké neustále odstraňovať vodný kameň. To sa ale môže stať minulosťou. Ak kupujete sprchovú batériu s ručnou sprchou, zamerajte sa na technológiu SpeedClean. Vďaka nej bude vypadať ručná sprcha stále ako nová a uľahčí vám jej údržbu. Dýzy sú vyrobené zo špeciálneho silikónu, z ktorého stačí vodný kameň zotrieť prstom.

Rovnakú funkciu tiež nájdete pod názvom QuickClean u značky Hansgrohe. Je súčasťou umývadlových, vaňových aj bidetových batérií či ručných a horných spŕch.

EcoSmart

Technológia EcoSmart zníži vašu spotrebu vody až o 60 %. Pýtate sa ako je to možné? Výrobca Hansgrohe spolu prepojil obmedzovač prietoku, špeciálne dýzy a prímesi vzduchu. Vytvoril tak hotový ekologický zázrak. Bonusom je krúžok, ktorý reguluje prietok vody, nezávisle na meniacom sa tlaku. Ak je tlak vysoký, krúžok sa zmenší a naopak. Napríklad ručná sprcha Crometta 85, obdarená touto technológiou, spotrebováva len 6 litrov vody za minútu.

Ušetrite svoj čas aj financie vďaka inovatívnym technológiám sprchových batérií a spŕch. Zostane vám viac času na koníčky alebo na rodinu.


Ekonomická poradňa

 1. Julius Simsky

  Použitím technológií ako EcoJoy od GROHE, ktoré umožňujú znížiť spotrebu vody až o 50%, a zároveň udržať silu prúdu vody.

 2. Onelaviel

  Sú ekologické technológie v sprchách naozaj účinné, alebo ide len o marketing?

 3. Larilath

  Technológie ako EcoJoy a EcoSmart dokážu znížiť spotrebu vody a energie, čím sú nielen účinné, ale aj ekologicky prospešné.

 4. Adrian Tkac

  Predstavuje investícia do ekologických sprchových technológií skutočne finančnú úsporu pre domácnosti?

 5. Lukas Zajko

  Áno, hoci počiatočná investícia môže byť vyššia, dlhodobé úspory na vode a energii môžu túto investíciu rýchlo vrátiť.

 6. Jan

  Tiež by ma zaujímali skúsenosti skutočných užívateľov. Nám výrazne znížili spotrebu aj obyčajné perlátory. Keď sa pozriete napríklad na perlátory do kúpeľne, jedná sa o investíciu rádovo niekoľko eur, takže toto môžem odporučiť za seba. Každopádne so značkou Grohe mám z minulosti dobré skúsenosti.

Pridaj komentár

Komentár sa zobrazí až po schválení.