( Inzercia,  6)

Začali ste pracovať a veľmi by vás zaujímalo, aká vysoká čiastka sa za ťažko odpracované hodiny pripíše na váš účet? Na zistenie výšky mzdy slúži mzdová kalkulačka, ktorej ovládanie je naozaj veľmi jednoduché a tak každý dokáže v krátkej chvíli získať informácie, ktoré ho o vlastnej mzde zaujímajú.

Online kalkulačka čistej mzdy so sebou prináša viacero možností. Môžete si vybrať, či máte záujem o mesačnú zúčtovanie, alebo o ročné zúčtovanie. Na základe hrubej mzdy vám kalkulačka vyráta nielen výšku vašej čistej mzdy, ale samozrejme aj výšku odvodov a daní.

K tomu, aby ste sa však k výške mzdy prepracovali, potrebujete poznať niekoľko informácii, ktoré je nutné do kalkulačky na výpočet mzdy zadať. K výpočtu mzdy je dôležité poznať aj výšku minimálnej mzdy, životné minimum a výšku odpočítateľnej položky na jedno nezaopatrené dieťa.


Ekonomická poradňa

 1. Vitek

  Aké informácie sú potrebné na výpočet čistej mzdy?

 2. Filip Gilani

  Na výpočet čistej mzdy je potrebné poznať hrubú mzdu, výšku odvodov, dane a prípadné ďalšie zrážky.

 3. newsimplewpuser5

  Je systém výpočtu čistej mzdy na Slovensku príliš komplikovaný?

 4. Slavka

  Komplikovanosť systému môže závisieť od individuálneho pohľadu, ale mnohí ľudia považujú daňový a odvodový systém za zložitý.

 5. Branislav Podoba

  By malo byť zjednodušenie systému výpočtu mzdy prioritou pre vládu?

 6. denwercarlyson

  Zjednodušenie systému by mohlo byť prospešné pre zvýšenie transparentnosti a zrozumiteľnosti mzdy pre zamestnancov aj zamestnávateľov.

Pridaj komentár

Komentár sa zobrazí až po schválení.