( Inzercia,  6)

Hľadanie práce nie je jednoduché, preto sa v súčasnosti často obraciame na personálne, alebo pracovné agentúry. Dobrá personálna agentúra sa dokáže orientovať na pracovnom trhu a je plne schopná sprostredkovať zamestnanie každému záujemcovi o prácu.

Každý dobre vie, že v oblasti sprostredkovania práce je mnoho podvodníkov. Práve kvôli tomu by každá dobrá personálna agentúra mala mať dlhoročnú prax a skúsenosti, pretože len o takejto personálnej agentúre možno povedať, že je dôveryhodná.

Pri výbere personálnej agentúry si zistite, akú ma agentúra pôsobnosť, aké služby ponúka a aký má rozsah činnosti. Vždy si preverte aj korektnosť personálnej agentúry – každá agentúra musí byť zaregistrovaná na Ministerstve práce. Väčšina dobrých personálnych agentúr nepožaduje od záujemcov o zamestnanie peniaze vopred. Agentúra Plus – personálna agentúra osloví záujemcu o prácu vždy, keď nájde pre neho vhodnú ponuku. Samozrejme celý proces hľadania práce je diskrétny a agentúra berie tiež ohľad na požiadavky záujemcu o zamestnanie, ako aj klienta, ktorý hľadá nových pracovníkov.


Ekonomická poradňa

 1. Tomas Vahancik

  Aké kritériá by som mal použiť pri výbere spoľahlivej personálnej agentúry?

 2. Matej

  Pri výbere personálnej agentúry je dôležité zvážiť jej skúsenosti, referencie, spôsob komunikácie, ponúkané služby a transparentnosť, najmä v otázkach poplatkov a zmluvných podmienok.

 3. DenisJan Zan

  Je etické, že niektoré personálne agentúry požadujú od uchádzačov poplatky za sprostredkovanie práce?

 4. Jonas

  Táto prax je kontroverzná a často kritizovaná. Etické normy a zákony v mnohých krajinách vyžadujú, aby poplatky za sprostredkovanie práce hradil zamestnávateľ, nie uchádzač.

 5. Filip Boros

  Môže dôvera v online recenzie personálnych agentúr viesť k zavádzajúcim rozhodnutiam?

 6. Nella

  Pri výbere agentúry na základe online recenzií je dôležitá opatrnosť, pretože nie všetky recenzie sú pravdivé alebo relevantné. Dôkladné preskúmanie a osobná komunikácia s agentúrou sú kľúčové.

Pridaj komentár

Komentár sa zobrazí až po schválení.