( Inzercia,  0)

I keď v stavebníctve sa ešte stále zvykne spomínať kríza, realitou je, že dopyt po nových bytoch závratne rastie. Predovšetkým v Bratislave vzniklo v poslednej dobe niekoľko zaujímavých projektov. Ktoré novostavby v Bratislave by ste určite nemali prehliadnuť?

Druhá strana úplne inak

Petržalka, to nie je najväčšie slovenské sídlisko a rušné štvorprúdovky. Tejto kedysi tichej a zelenej časti mesta, sa snaží navrátiť pôvodnú tvár projekt HájPark. Zaujímavo riešený bytový komplex s vlastným zeleným parkom, jazierkom a množstvom ihrísk, vytvára oázu pokoja iba pár minút jazdy od centra mesta. K dispozícii je iba limitovaný počet bytov – 33. Inou alternatívou , ktorá sa môže popýšiť predovšetkým vynikajúcu dostupnosťou do Centra mesta je projekt Jantár v Jarovciach. Táto tichá časť na okraji Bratislavy sa nachádza len kúsok od rakúskych hraníc a má vynikajúcu dostupnosť do okolitých dedín i do Viedne. Zároveň má po dialnici aj vynikajúcu dostupnosť do centra mesta. Projekt bol ocenený cenou CIJ za najlepší rezidenčný projekt roku 2011.

Kráľovský výhľad

Trocha o niečom inom je projekt zelené terasy Devín. Tieto terasové domčeky s vlastnou záhrakou ponúkajú nádherný výhľad na historický hrad Devín pri sútoku rieky Morava a Devín. I keď obec Devín je súčasťou Bratislavy, čo jej zaručuje všetku nadštandardnú infraštruktúru, máte pocit, ako keby ste boli desiatky kilometrov od rušných miest. Do centra mesta sa pritom dostanete iba za 15 minút autom, alebo 20 minút mestskou hromadnou dopravou.

Priamo v centre

Ak nie ste typ, ktorý túži po tichom živote na okraji mesta, projekt Panorama City vás určite nadchne. Je to polyfunkčný bytový objekt, ktorý sa bude nachádzať priamo pri nábreží Dunaja, v blízkosti nákupného centra Eurovea. Tu, takmer v samom centre Bratislavy, máte skvelé možnosti na spoločenský aj športový život. Okrem nákupného centra sa nachádza v blízkosti Slovenské Národné Divadlo, hlavná autobusová stanica a zrenovované nábrežie Dunaja. Na 33 poschodiach sa tu bude nachádzať viac ako 600 bytov, v rozmedzí od 100 až do 500 tisíc eur.


Pridaj komentár

Komentár sa zobrazí až po schválení.