( Vrtulniky.sk,  6)

40 let Leteckého muzea Kbely (1968 - 2008)Letecké muzeum Kbely (Praha, ČR) letos zahájilo jubilejní 40. muzejní sezónu. Oslavy 40. výročí muzea ve Kbelích se uskuteční v rámci Muzejní noci dne 14. června 2008 v čase od 19:00 hodin. Součástí oslav bude i otevření výstavy Českoslovenští letci na frontách 1. světové války, koncert skupiny Taxmeni a další bohatý program. Při této příležitosti jsme pro Vás připravili seriál několika fotogalerií vrtulníků, které můžou návštěvníci Leteckého muzea ve Kbelích shlédnout ve vnitřních i venkovních expozicích. Heli-Kbely boy uvádí první část seriálu fotek z muzea ve Kbelích.

Autor: Vrtulniky.sk

Tento príspevok bol vytvorený 11.6.2008 a aktualizovaný 3.7.2020. Pozrite si ďalšie príspevky autora Vrtulniky.sk.


Ekonomická poradňa

 1. Lucie

  Aké významné výročie oslavovalo Letecké muzeum Kbely v roku 2008?

 2. DragonMaster

  Letecké muzeum Kbely oslavovalo v roku 2008 svoje 40. výročie založenia.

 3. Qilat

  Ako môžu takéto muzeálne oslavy prispieť k vzdelávaniu a uchovávaniu histórie?

 4. Bianka Vargová

  Muzeálne oslavy, ako je táto, posilňujú verejný záujem o históriu a leteckú techniku, pomáhajú uchovávať kultúrne dedičstvo a podporujú vzdelávanie v oblasti histórie a technológie.

 5. Matej Bosko

  Je dostatočne reprezentovaná moderná letecká technika v muzeálnych zbierkach, alebo sa kládne väčší dôraz na historické artefakty?

 6. Filip Vercik

  Zameranie muzea medzi historickými a modernými artefaktmi závisí od jeho misie a zdrojov. Zatiaľ čo niektoré muzeá sa sústredia na uchovávanie histórie, iné môžu klásť dôraz aj na súčasné technológie.

Pridaj komentár

Komentár sa zobrazí až po schválení.