( Inzercia,  6)

3 spôsoby, ako ušetriť za nákup nábytku

Nakupovanie nemusí zakaždým predstavovať len neuvážené rozhadzovanie peňazí. A keďže je nám úplne jasné, že akékoľvek odložené financie, aj tie najmenšie, sa vám môžu v budúcnosti zísť, posvietili sme si na to, ako ich ušetriť. Tento raz sme sa zamerali na to, ako ušetriť peniaze za nákup nábytku. Prečo práve nábytok?

Nábytok je totižto položkou, s ktorej kúpou sa musí čas od času konfrontovať v podstate každá domácnosť. Vzhľadom na to, že jeho kúpa sa tak v určitých životných etapách týka takpovediac všetkých, upozorňujeme na tieto 3 spôsoby, ktoré môžete vyskúšať aj vy.

3 spôsoby, ako ušetriť za nákup nábytku

Starý dobrý Bazoš

Bazoš je v slovenských internetových vodách už akousi stálicou. V kurze bol síce už pred viacerými rokmi, no popularite sa teší aj v súčasnosti. Dôkazom je skutočnosť, že prostredníctvom neho stále inzeruje hŕba ľudí. Na Bazoši tak môžete nájsť všetko od výmyslu sveta.

Aj používaný nábytok

Áno, svoje zastúpenie má na Bazoši aj používaný, resp. vyradený, nábytok. V mnohých prípadoch však ide o zachovalé produkty, ktoré sa pod rukami šikovného majstra môžu zmeniť na mimoriadne cenné dizajnérske kúsky. Okrem toho, asi vám nemusíme hovoriť, že starý nábytok, ktorý už čo-to prežil, má v sebe niečo unikátne – niečo do seba. Dá sa povedať, že má akúsi dušu.

Tip: Dajte Bazošu šancu a zistite, aký nábytok na ňom ľudia práve inzerujú. Možno sa milo prekvapíte a nájdete kúsok presne podľa vášho gusta.

Biano

Výhodné Biano

Na míle odlišné od nakupovania cez Bazoš, je nakupovanie cez Biano. V akom slova zmysle? Zatiaľ čo na Bazoši natrafíte v drvivej väčšine na už používané produkty, na Biano nájdete všetko nové. Avšak, pozor! Nákup cez Biano môže byť rovnako výhodný ako napríklad cez Bazoš. Prečo? Biano je totižto portálom, ktorý zoskupuje ponuky rôznych slovenských e-shopov. Vďaka tomu si viete jednotlivé ponuky porovnať a nájsť tak tú najvýhodnejšiu.

Novučičký nábytok

Predstavte si situáciu, že hľadáte nový nábytok do vašej domácnosti. Zavítate na Biano, použijete inteligentné vyhľadávacie možnosti a zadáte si cenový strop. Výsledok? Množstvo produktov, ktoré presne zodpovedajú vašim požiadavkám – ako dizajnovým, tak finančným. Ba čo viac, vďaka portálu Biano môžete objaviť váš vysnívaný nábytok.

Tip: Našli ste niekde na Pintereste či iných zahraničných stránkach váš vysnívaný nábytok, no neviete, kde ho kúpiť? Použite vizuálny vyhľadávač nábytku na Biano, ktorý vám podľa fotky ponúkne to najpodobnejšie na slovenskom trhu.

Marketplace na Facebooku

V pokročilom 21. storočí jednoznačne diktujú tempo sociálne siete. Jednou z najfrekventovanejších je Facebook. Pred určitým časom síce slúžil najmä na skontaktovanie sa s hocikým naprieč celým svetom, no dnes ponúka mnohonásobne širšie možnosti. Popri všetkých tých marketingových a podnikateľských aktivitách, ktoré sa ním šíria, na ňom nájdete aj takzvané Marketplace. A práve vďaka nemu nemôže Facebook chýbať v našom zozname 3 spôsobov, ako ušetriť za nákup nábytku.

Na Marketplace aj nábytok

Marketplace je miestom, na ktorom sa dá kúpiť skutočne hocičo – od oblečenia cez hračky až po elektroniku. Od koho? Od bežných používateľov Facebooku, akým ste možno aj vy. Tým pádom je logické, že na Marketplace môžete inzerovať aj vy. Na tomto mimoriadne navštevovanom mieste dokážete predať aj kúpiť produkty, ktoré niekomu „nesadli“ alebo už jednoducho nemajú v danej domácnosti svoje miesto. Marketplace tak dokáže ukrývať takpovediac poklady – napríklad starý repasovaný nábytok, prípadne nábytok vhodný na repasovanie.

Tip: Zájdite na Marketplace a pokúste sa nájsť nábytok medzi miestnymi inzerátmi. Možno natrafíte na presne taký kúsok, po akom túžite.

Biano


Zdroje a literatúra

Zdroje obrázkov:

 • BIANO
 • Kite_rin / Shutterstock.com
 • THE YOOTH / Shutterstock.com

Ekonomická poradňa

 1. Milan

  Aké sú tri hlavné spôsoby, ako ušetriť pri nákupe nábytku podľa tohto článku?

 2. NebulaNavigator

  Článok odporúča použitie Bazošu pre použitý nábytok, nakupovanie nového nábytku cez Biano pre porovnanie ponúk a využitie Marketplace na Facebooku pre nákup od bežných používateľov.

 3. Alojz Kvocka

  Je naozaj udržateľné nakupovať použitý nábytok, alebo to len prispieva k spotrebiteľskej kultúre?

 4. Vincent

  Nakupovanie použitého nábytku môže byť udržateľnejšou voľbou, keďže predlžuje životnosť produktov a znižuje potrebu výroby nových, čo môže viesť k menšej spotrebe zdrojov a odpadu.

 5. Adriana

  Ako môže masové využívanie online platforiem na predaj použitého nábytku ovplyvniť lokálne trhy a remeselníkov?

 6. Katarina Papiernikova

  Online platformy môžu poskytnúť väčší dosah a prístup k zákazníkom, ale tiež môžu ohroziť malé a lokálne podniky a remeselníkov tým, že zvýhodňujú lacnejšie, hromadne vyrábané produkty na úkor originálnych a ručne vyrábaných kusov.

Pridaj komentár

Komentár sa zobrazí až po schválení.

Štítky: