( Noviny Obchodnej Akadémie,  0)

Podľa predsedu vlády SR Vladimíra Mečiara bude hrať CEFTA významnú úlohu pri rozširovaní trhu v stredoeurópskom priestore. Je snahou Slovenskej republiky tento priestor rozšíriť tak, aby jeho súčasťou boli aj Bulharsko, Rumunsko, Slovinsko, pobaltské krajiny a ako pozorovateľ Ukrajina. Ak sa skončí vojnový konflikt v ex-Juhoslávii, ráta sa aj s týmito momentálne znepriatelenými krajinami.

V rozhovore pre denník Lúč uviedol, že Slovensko vo vzťahu k Českej republike zrušením dovoznej prirážky na autá do 1500 cm3 a cla nič neporušilo. Naopak, tým že sa garantoval trh pre Škodu, tá každé dva až tri mesiace zvyšovala ceny, čím získavala výhody z colnej únie, lebo sa na ňu nevzťahovali clá.

Až 58, 7 percent automobilov je na Slovensku starších ako desať rokov. Zrušenie dovoznej prirážky bude mať teda aj pozitívny ekologický a bezpečnostný dopad a zároveň zvýši úroveň služieb.

My si nemyslíme, že diskriminujeme výrobcu z Čiech, pretože zrušenie dovoznej prirážky sa vzťahuje i na neho, povedal premiér Mečiar.

Roland Kyška

Zdroj: Noviny Obchodnej akadémie – NOA

Autor: Noviny Obchodnej Akadémie

Tento príspevok bol vytvorený 10.2.2015 a aktualizovaný 21.2.2019. Pozrite si ďalšie príspevky autora Noviny Obchodnej Akadémie.


Pridaj komentár

Komentár sa zobrazí až po schválení.