( Noviny Obchodnej Akadémie,  0)

Už dávno je známe, že prvý deň v najbláznivejšom mesiaci v roku je ako stvorený pre tých, ktorí si radi zavtipkujú, či zabavia sa na tom, ako im druhí „sadli na lep“. Nebolo to inak ani na našej škole. Nejeden profesor či profesorka boli prekvapení, keď vošli do triedy a tam nik alebo iná trieda. Nuž ale nebol by profesor profesorom keby si nenašiel tu svoju.

Študentská rada so súhlasom vedenia školy pripravila súťaž o najzábavnejšiu masku dňa. Už zavčas rána to v škole vyzeralo ako v maskérni. Každý, kto chcel byť tým „najkrajším“, maľoval sa, strojil do potápačských oblekov, sestriných plaviek alebo šiat starej mamy.

Či už hovoríme o profesoroch (pp Gerendová – PIPI Dlhá Pančucha, pp Andrejčíková – Stará Striga) alebo o našich študentoch, stačilo len stáť na chodbe, blbo sa tváriť a obdivovať, ako sa predvádzali po škole vo svojich maskách, ktoré v niektorých prípadoch ani neboli identifikovateľné.

Tak dobre, ako v ten deň sme sa už dávno nezabavili.

A ktorí boli tí naj? Už falošná komisia, ktorá pri všetkej vážnosti fušovala do remesla komisii zákonom určenej, zhodla sa na tomto výsledku: Prvé dve miesta získali Števo M. a Peter F. z 1.A. Obe menované dámy sa mohli tešiť z dlhohrajúcej kazety.

Pravdupovediac, na prvý apríl, keď niekto celkom zo srandy písal previerku z dvoch predmetov, alebo schytal päťku zo zaujímavej vedy, nemôžeme v zlom spomínať. Ostáva nám teda spomínať v dobrom a ďakovať vedeniu školy, ktoré takúto aktivitu podporilo. Ktovie, možno o rok to bude ešte lepšie.

Ale dovtedy ešte mnohokrát zazvoní náš školský zvonec, ktorý neovplyvní to že tomu krásnemu snu je už bohužiaľ koniec.

Kristián 2.B

Zdroj: Noviny Obchodnej akadémie – NOA

Autor: Noviny Obchodnej Akadémie

Tento príspevok bol vytvorený 10.2.2015 a aktualizovaný 21.2.2019. Pozrite si ďalšie príspevky autora Noviny Obchodnej Akadémie.


Pridaj komentár

Komentár sa zobrazí až po schválení.