( Vrtulniky.sk,  0)

Databáza vrtuľníkov heliport.vrtulniky.skDve tretiny bojových helikoptér Apache armády Veľkej Británie nie sú schopné naplno sa podieľať na vojenských operáciách v prvej línii. Z celkového počtu 67 je bojaschopných v Afganistáne alebo spôsobilých na výcvik pilotov len 20 vrtuľníkov. Na základe armádnych zdrojov to napísal The Sunday Telegraph. Vrtuľníky Apache, ktoré v Afganistáne už niekoľkokrát dokázali schopnosť vyhrať v súboji, sa podľa armády stali ďalšou zložkou britskej armády, ktorá je ovplyvnená ich nadmerným používaním v akciách.
Vysoké teploty, púštny piesok a nadmerný počet vzletov do bojových akcií znižuje bojaschopnosť celej vrtuľníkovej letky. Technika helikoptér vyžaduje hodiny servisných prác a údržby každý mesiac. Zvlášť vysoké teploty, ktoré v lete dosahujú až 45 stupňov Celzia dramaticky skracujú životaschopnosť motorov.
Helikoptéry Apache sa už zúčastnili stoviek letov od doby, keď v roku 2006 prvýkrát prileteli do mesta Helmand v Afganistáne. Aj keď vojská Talibanu na Apache často útočili, žiadny stroj nebol doposiaľ zostrelený. Vrtuľníky Apache zaisťujú krytie vojakov zhora a sú v stálej pohotovosti, keď vojenská patrola operuje v oblastiach kontrolovaných nepriateľmi.
Na portáli Heliport.sk nájdete bližšie informácie o vrtuľníku AH 64D Apache Longbow.

Autor: Vrtulniky.sk

Tento príspevok bol vytvorený 24.11.2008 a aktualizovaný 3.7.2020. Pozrite si ďalšie príspevky autora Vrtulniky.sk.


Pridaj komentár

Komentár sa zobrazí až po schválení.