( Noviny Obchodnej Akadémie,  0)

Tak ako po máji nasleduje jún, tak po druhom nasleduje tretie číslo Novín Obchodnej Akadémie. A pretože sa vraví do tretice všetko dobré, rozhodli sme sa z neho urobiť dvadsaťstranový magazín. Po jednom krásnom mesiaci (lásky, prijímacích skúšok, rozlúčky, maturít, praxe a mnohého iného) máji, sme sa dostali do posledného mesiaca tohto školského roku. Ani sa nenazdáme, a už pôjdeme na prázdniny a profesori na zaslúženú dovolenku.

Lenže ešte predtým si povedzme, čo sa stalo, deje, a čo sa bude diať. Myslím si, že tí ktorí hovoria, že máj je mesiac lásky, sa musia veľmi mýliť, pretože pri toľkých udalostiach ktoré sa v máji každoročne odohrávajú ostáva len veľmi málo času na lásku. Naozaj tých udalostí bolo dosť, či hovoríme o štvrtákoch, pretože pre nich to bol najrušnejší mesiac v celom ich doterajšom živote, nás ostatných, ktorí sme sa tiež nenudili, pretože koncom júna už nie je dosť času na opravu známok, alebo profesoroch, ktorí poniektorí ani nevedeli, kde im hlava stojí toľko mali s nami no najmä s maturitami starostí.

Nuž ale teraz, keď sme už o viac než tristo študentov „ľahší“, majú dosť času plne sa venovať nám, ktorých stôl so zeleným obrusom ešte len čaká.

Ľahší sme len v júni, pretože v septembri už budeme opäť v takom peknom počte. Privítame prvákov, zoznámime ich so školou a terajší tretiaci budú mať na mysli už spomínaný zelený stôl. Je to tak. Naša škola už čosi zažila, vychovala mnohých podnikateľov, manažérov, sekretárky a kto vie koho ešte.

Na budúci rok sa dožije už 100 rokov. Je to pekný vek a dúfam, že budú aj veľké oslavy, na ktoré sa už teraz robia prípravy a na ktoré sa všetci tak veľmi tešíme, veď sté výročie nie je každý deň.

Za tých 100 rokov sa veľmi zmenila, či už k lepšiemu alebo horšiemu. Verme však, že toho lepšieho bude oveľa viac ako toho horšieho. Snažme sa preto robiť jej dobré meno napríklad tým, že sa budeme zúčastňovať rôznych súťaží či olympiád, aby všetci videli, že môžeme zaplniť rady mladej inteligencie, ktorá bude aktívna a obnoví a zveľadí všetko, čo bude v jej silách. Dúfam, že ste dosiahli to, čo ste chceli, a ak nie, povedzte si: Život je len jeden a nie je postavený na známkach, ale na tom, kto čo dokáže. A na záver sa ponaučme z týchto arabských prísloví:

Ten, kto vie a nevie, že vie – spí. Prebuďte ho.

Ten, kto nevie a vie, že nevie – je sprostý. Poučte ho.

Ten, kto nevie a nevie, že nevie – je hlupák. Vyhýbajte sa mu.

Ten, kto vie a vie, že vie – je múdry. Nasledujte ho.

Ktorý z nich ste vy?

Zdroj: Noviny Obchodnej akadémie – NOA

Autor: Noviny Obchodnej Akadémie

Tento príspevok bol vytvorený 10.2.2015 a aktualizovaný 21.2.2019. Pozrite si ďalšie príspevky autora Noviny Obchodnej Akadémie.


Pridaj komentár

Komentár sa zobrazí až po schválení.