( Inzercia,  0)

Založenie spoločnosti s ručením obmedzeným, je pomerne komplikovaný proces, ktorý zahŕňa všetko od vytvorenia mena spoločnosti cez zapísanie živnosti až po registráciu v obchodnom registri a na daňovom úrade. Koľko to trvá? Približne dva týždne, ktoré strávite vybavovačkami, behaním po úradoch, kupovaním kolkov a státím v radoch. Nič príjemné. Dá sa tento proces nejako skrátiť alebo najlepšie vynechať?

Šetrite čas

Vynechať nie, no môžete využiť služby špecializovanej firmy, ktorá celý proces zakladania spoločnosti prevezme do svojich rúk a založí pre vás spoločnosť presne podľa vašich predstáv. Samozrejme, ten čas je približne rovnaký – cca 11 dní. Chcete podnikať okamžite? Existuje jeden spôsob, ako to dosiahnuť. Kúpte si ready made spoločnosť, teda spoločnosť, ktorá bola založená za účelom ďalšieho predaja, je bez obchodnej histórie, nedlží odberateľom a ani nemá nezaplatené pohľadávky. S takouto spoločnosťou môžete podnikať prakticky do pár hodín.

Začnite ladiť chyby, až potom chybičky

Keď začnete podnikať, dôležité je neustále sa posúvať vopred. Nazačiatku budete mať milión vecí, ktoré budete môcť zlepšiť a vyladiť. Nebojte sa toho, nemusíte ich okamžite všetky vyladiť. Vyhrňte si rukávy a pustite sa do toho, začnite odstraňovaním tých najočividnejších nedostatkov, až sa postupne dopracujete k tým najmenším chybičkám a budete vylaďovať svoju spoločnosť k dokonalosti. No dobre, k dokonalosti nie, to neexistuje, ale k najlepšej podobe, akú dokážete vytvoriť.

Inovujte

Nestojte na mieste ani čo sa týka vybavenia kancelárie. Inovujte zariadenia, počítače, tlačiarne, vymeňte prezentácie v powerpointe za obľúbenú interaktívnu tabuľu, snažte sa mať vždy ten najnovší a najlepší softvér, iba takto dosiahnete, že budete najlepší na trhu. Najlepšie urobíte, keď nebudete kopírovať konkurenciu, buďte sám sebou, odlíšte sa, buďte tulipán v mori púpav.


Pridaj komentár

Komentár sa zobrazí až po schválení.