( Inzercia,  0)

Nevyhnutná súčasť biznisu a spoločnosti, bez ktorej sa nezaobídeme

Aplikácie, v ktorých sa používajú tesnenia, sú prakticky nekonečné. Zakaždým, keď chcete zabrániť úniku kvapaliny, zakaždým, keď chcete spojiť dva mechanické komponenty, zakaždým, keď chcete zabrániť prietoku kvapaliny alebo plynu, zakaždým, keď chcete izolovať miestnosť alebo časť miestnosti, tesnenie môže mať zásadný význam.

Aké výhody majú tesnenia v podnikaní a v čom vám môžu viaceré veci uľahčiť? Čítajte ďalej a dozviete sa viac.

Výroba tesnení

Možno si poviete, že tesnenia riešiť pre úspech biznisu aktuálne nemusíte. V priebehu času, zrejme v tej najnevhodnejšej chvíli, sa potom ale presvedčíte, že ste urobili chybu. Práva od výroby kvalitných tesnení je závislí chod viacerých vecí, o ktorých možno ani netušíte.

Tesnenia môžu byť použité pre akýkoľvek sektor vo ventiloch, čerpadlách, hydraulických valcoch, lisoch, kompresoroch, rotačných hriadeľoch, motoroch, prírubách, obrábacích strojoch, ochranných krytoch, domácich elektrických spotrebičoch a priemyselných strojoch, ktoré uvádzajú do pohybu tie najlepšie priamočiare pohony TMP.

Ako si vybrať dobré priemyselné tesnenie?

Aby tesnenie dokonale fungovalo, materiál, z ktorého je vyrobené, musí mať veľmi špecifické vlastnosti. Materiál musí byť chemicky odolný voči kvapaline, ktorú má držať, nesmie napádať povrchy, s ktorými prichádza do styku, aby vydržala prevádzkový tlak a teploty, musí mať nízky koeficient opotrebenia, musí umožňovať vôľu spojky a zaručovať čo najmenší priestor.

V priemysle sa tieto a iné termoplastické materiály vyžadujú čoraz viac; je to vďaka ich vlastnostiam z hľadiska odolnosti proti opotrebeniu, elasticity, tepelnej odolnosti, rozmerovej stability, odolnosti proti únave, treniu a strihu, tuhosti a odolnosti voči chemickým a atmosférickým vplyvom.

Aby ste si preto špeciálnym priemyselným tesnením svoju výrobu alebo biznis poistili do posledného detailu, odporúčame vám vyberať tieto doplnky na základe vyššie spomenutých vlastností a ešte lepšie u odborníkov z AFINIS group.


Zdroje a literatúra

  • Zdroj obrázka: DmyTo/Shutterstock.com

Pridaj komentár

Komentár sa zobrazí až po schválení.