( Noviny Obchodnej Akadémie,  0)

Štvorcové krabičky so sladkým obsahom – Aj vážne na tému AIDS – Návšteva z Blavy

Pred školou nám zastalo krásne červené autíčko a z neho vystúpilo zopár ľudí. To autíčko bol Cadillac a tí ľudia boli z Projektu AIDS 1996, jazda proti AIDS a drogám. Pekne si nás rozdelili a jedna dvojica mladých prišla aj do našej triedy.

Spočiatku rozhovor viazol, ale keď na nás začali tými všelijakými psychologickými metódami pôsobiť, hneď bolo veselšie. Profesorov sme radšej poslali uvariť si kávu, aby niečo neodkukali.

Naši spoločníci nám porozprávali aspoň niečo o tej zákernej chorobe, ktorá, ak si nedáme pozor, napadne náš imunitný systém a pomaly nás „zožerie“. Diskutovali sme o tom, ako sa AIDS šíri alebo nešíri, ako sa pred ním brániť, čo robiť ak sme sa správali rizikovo, kde sa dajú robiť testy, atď…

Potom nám rozdali malé štvorcové krabičky, ktorých sladký obsah sme si uložili niekde v hĺbke. (Srdca, samozrejme.)

Ďalej diskusia prebiehala na tému drogy, ale stále sme sa vracali k už „nakusnutej“ téme. Našich dvoch už dnes dobrých kamošov sme si veľmi obľúbili.

Možno za to vďačíme ich rečníckej schopnosti, poznatkom, ale podľa mňa hlavne tomu, že sú takí mladí ako my, chápu nás, vedia sa s nami dôverne pozhovárať. O veciach, ktoré by mali zaujímať nás všetkých…

Zdroj: Noviny Obchodnej akadémie – NOA

Autor: Noviny Obchodnej Akadémie

Tento príspevok bol vytvorený 10.2.2015 a aktualizovaný 21.2.2019. Pozrite si ďalšie príspevky autora Noviny Obchodnej Akadémie.


Pridaj komentár

Komentár sa zobrazí až po schválení.