( Marek,  0)

Moderný fakturačný systém

Dobrý program na faktúry vám uvoľní ruky. Získate čas na tie časti podnikania, ktoré vás bavia a prinášajú vám zisk. S fakturačným systémom máte v dokladoch poriadok, automatizujete rutinné úlohy a získate prepojenie s CRM, e-shopom alebo softvérom svojej účtovníčky.

Pri výbere si dajte pozor, aby váš fakturačný systém spĺňal nižšie uvedené vlastnosti – nájdete ich napríklad v online fakturačnom systéme iDoklad.

Tvorba dokladov: online, rýchlo a ľahko

Predstavte si, že idete zo stretnutia a cestou hneď pošlete zálohovú faktúru k dohodnutej zákazke. S inteligentným online systémom na faktúry zadáte len IČO, položku a sumu. Zvyšok doplní fakturačný program sám – vypočíta DPH a overí aj solventnosť zákazníka.

Na dokladoch v kvalitnom programe máte možnosť meniť vzhľad, vložiť do hlavičky vlastné logo, vygenerovať QR kód k platbe alebo nastaviť automatickú upomienku, keď úhrada od zákazníka nepríde v daný termín. Ale aj poďakovanie za včasnú platbu, ktoré upevní vzťahy.

Prehľad o príjmoch a výdavkoch

Svoj cash flow nemusíte zložito počítať v tabuľke, prehľad o príjmoch a výdavkoch vidíte v aplikácii na jedno kliknutie. Okamžite zistíte, ako ste na tom s financiami práve teraz.

V inteligentnom programe máte všetky doklady na jednom mieste, vidíte aj akú zaplatíte DPH a v prípade iDokladu vás aplikácia automaticky upozorní, keď sa k hranici na platenie DPH ešte len blížite.

Program pracuje za vás, prepojíte ho s CRM aj e-shopom

Vo fakturačnom softvéri využite užitočné rozšírenia. Po prepojení s bankou nemusíte kontrolovať úhrady na účte a vďaka integrácii s CRM (systémom, v ktorom spravujete vzťahy so zákazníkmi) sa vyhnete prepisovaniu rovnakých dát do viacerých systémov. Prepojíte ho ale aj s e-shopom a zautomatizujete si tak odosielanie objednávok či faktúr.

Hladká spolupráca s účtovníčkou

Vytvorte pre účtovníčku prístup do fakturačného systému, alebo fakturačný program priamo prepojte s Money S3 (a vyššími verziami), Pohodou či iným účtovným systémom. Účtovníčka dostane faktúry a predajné doklady v správnom formáte, skontroluje si ich na diaľku a vy budete mať účtovníctvo spracované rýchlo a bez chýb.

S iDokladom si vyskúšate inteligentné fakturovanie na 30 dní zadarmo, rovno so všetkými funkciami, ktoré ponúka. Dajte zbohom rutinným úlohám a uvoľnite si ruky pre prácu, ktorá vám dáva zmysel.

Autor: Marek

Tento príspevok bol vytvorený 24.4.2023 a aktualizovaný 2.5.2023. Pozrite si ďalšie príspevky autora Marek.


Zdroje a literatúra

  • Zdroj obrázku: Przemek Klos / Shutterstock.com

Pridaj komentár

Komentár sa zobrazí až po schválení.