( Inzercia,  0)

LED osvetlenie skladu: Spôsob, ako sa vyhnúť vysokým faktúram za energie

Sklady sú pre úspech firmy veľmi dôležité prostriedky, pomocou ktorých podnikatelia uspokojujú potreby zákazníkov a tak napĺňajú svoje úspešné ciele. Pomerne často, v dnešnej dobe energetickej krízy obzvlášť, však ide o veľké budovy osvetlené ťažko dostupnými a energeticky neefektívnymi svietidlami.

Nesprávne zvolené osvetlenie môže viesť nielen k zníženiu komfortu a bezpečnosti pri práci v sklade, ale tiež vysokým nákladom na riadenie logistiky. Jediným dobrým riešením sa preto ukazuje správne osvetlenie výrobných hál a priestorov, vďaka ktorému máte omnoho lepší prehľad o dôležitom záhradnom náradí a všetkým iným predmetom v sklade.

Prečo je kvalitné LED osvetlenie skladu dôležité?

Zle usporiadaná inštalácia osvetlenia môže spôsobiť zbytočne vysokú spotrebu energie. Svietidlá môžu byť umiestnené a inštalované spôsobom, ktorý spôsobuje nesprávne nasmerovanie svetla. Zlý návrh a výber osvetlenia môže sťažiť pracovníkom aj čítanie štítkov, hľadanie produktov a obsluhu strojov.

Mnohé sklady sú v prevádzke 24 hodín denne, 7 dní v týždni, a preto musia byť vybavené čo najefektívnejším a kvalitným osvetlením skladu s dlhou životnosťou. V opačnom prípade sa svetlá rýchlo vypália a vyžadujú si veľa nákladnej údržby a častú výmenu.

Životnosť LED osvetlenia skladov sa pohybuje okolo 50 000 hodín, čo pri nepretržitej prevádzke predstavuje približne sedem rokov. LED diódy môžu byť spárované s rôznymi funkciami, aby sa podporila dlhá životnosť a znížilo množstvo odpadu, zatiaľ čo iné doplnkové svetlá nie sú potrebné.

Systém LED osvetlenia je preto skvelý spôsob, ako veľkým nehnuteľnostiam zaistiť dostatok svetla a zároveň znížiť plytvanie energiou a udržať firme nízke náklady.

Úspora energie a osvetlenie skladov

Skúsení podnikatelia nepotrebujú žiadne štúdie na to, aby vedeli, že najväčším nákladom na energiu je osvetlenie v sklade. Hlavným spôsobom, ako môžu majitelia a manažéri skladov znížiť náklady na energiu, je modernizácia ich komerčných svietidiel s pomocou odborníka na osvetlenie.

Správne zvolená technológia osvetlenia skladu spolu s garantovanou energetickou službou uľahčuje inštaláciu a používanie svietidiel s dlhou životnosťou, ktoré nie je potrebné často vymieňať a pritom neustále poskytujú vysokokvalitný svetelný tok.

Ak máte preto záujem o modernizáciu a zefektívnenie logistiky bez zvýšených nákladov, poraďte sa so spoločnosťou ECOLOGIC, ktorá je na takéto osvetlenie expert.


Zdroje a literatúra

  • Zdroj obrázka: WATCH_MEDIA_HOUSE/Shutterstock.com

Pridaj komentár

Komentár sa zobrazí až po schválení.