( Vrtulniky.sk,  0)

Fakultná nemocnica Louisa PasteuraNa novom košickom heliporte ešte vrtuľníky nepristávajú. Letecká záchranka zatiaľ používa starú pristávaciu plochu. Novú za vyše 11 miliónov ešte neskolaudovali kvôli osvetleniu. S úpravou plochy sa začalo koncom mája 2008. Nový heliport mal byť skolaudovaný a uvedený do prevádzky 31. augusta tohoto roku. Stavebné povolenie na heliport vydal Letecký úrad Slovenskej republiky, kolaudácia stavby však ešte nezačala kvôli riešeniu osvetlenia, ktoré má zvýšiť bezpečnosť pri nočnom pristávaní.
Nový heliport je už prevádzkyschopný. Disponuje pristávacou plochou pre vrtuľník, dvoma stojiskami pre helikoptéry, príjazdovou cestou a odstavnými plochami. Pristávacia plocha pre vrtuľníky stojí na Ipeľskej ulici. Starý heliport sa sa nachádza na Triede SNP v blízkosti Ipeľskej ulice a vrtuľníky ho môžu využívať do novembra 2008.
Dôvodom premiestnenia heliportu z areálu nemocnice na Triede SNP na Ipeľskú ulicu je odpredaj pozemkov pod súčasnou pristávacou plochou o rozlohe 58.656 m2 patriacich Východoslovenskému ústavu srdcových a cievnych chorôb (VÚSCH) bratislavskej spoločnosti R.C.B.. Fakultná nemocnica Louisa Pasteura (FNLP) na jeho výstavbu získala od štátu 11.370.000 korún (377. 414 eur).

Autor: Vrtulniky.sk

Tento príspevok bol vytvorený 16.10.2008 a aktualizovaný 3.7.2020. Pozrite si ďalšie príspevky autora Vrtulniky.sk.


Pridaj komentár

Komentár sa zobrazí až po schválení.