( Inzercia,  0)

Investičný sprostredkovateľ

Žijeme v turbulentnej dobe. Množstvo vecí sa mení zo dňa na deň a jediná udalosť dokáže náš život obrátiť naruby. Všetky tieto zmeny sa takmer okamžite premietajú aj do sveta investícií. Ak chceme byť pri investovaní úspešní, musíme byť schopní reagovať rýchlo, ale nie unáhlene. Dať emócie bokom, ak ide o naše vlastné peniaze, však nie je jednoduché a práve preto je dobré spoľahnúť sa na kvalitného investičného sprostredkovateľa. Poradí vám, kam a ako investovať peniaze tak, aby si nielen zachovali hodnotu, ale aby ste na nich ešte aj zarobili!

Kto je investičný sprostredkovateľ?

Nájsť kvalitného investičného sprostredkovateľa nie je jednoduché, určite sa však oplatí hľadať ho. Investičný sprostredkovateľ totiž nie je človek, ktorý vám bude rozprávať o množstve výhod ukrytých za jediným produktom, práve naopak. Vypočuje vás, bude rešpektovať vaše očakávania, zhodnotí vašu finančnú situáciu a doterajšie skúsenosti s investovaním, vysvetlí vám všetko, čomu nerozumiete, a až potom vám odporučí, do čoho investovať. Okrem toho sa jeho práca nekončí podpisom zmluvy. Kvalitný investičný sprostredkovateľ je klientovi k dispozícii počas celej doby investovania. Odpovedá na otázky, pomáha objasniť situácie, ku ktorým dochádza na investičnom trhu, optimalizuje skladbu portfólia, kontroluje ho a prispôsobuje nielen aktuálnej situácii na trhu, ale aj životnej etape a situácii investora.

Ako nájsť kvalitného investičného sprostredkovateľa?

Pri výbere investičného sprostredkovateľa si hneď na začiatku overte, či je registrovaný v Národnej banke Slovenska. Je to povinnosť, ktorú musí spĺňať, v opačnom prípade ide zrejme o podvodníka. Okrem dĺžky praxe si v zázname všimnite aj v akej spoločnosti pôsobí. Každá má totiž svoju históriu, ktorá vám môže vaše rozhodovanie uľahčiť.

Dôležité je tiež uvedomiť si, že sprostredkovateľ – teoretik vám v tom ako investovať peniaze veľa nepomôže. Tak ako vo všetkých oblastiach, aj tu platí, že omnoho dôležitejšia je prax. Rozhodne sa preto oplatí si vášho sprostredkovateľa preklepnúť, zaujímať sa o jeho vlastné portfólio a opýtať sa ľudí, ktorí ho poznajú, aj na recenzie a reálne skúsenosti. Nezabúdajte, že za človeka, ktorý je dobrý v tom, čo robí, hovoria samotné výsledky. Dobrým krokom je tiež zájsť na sociálne siete, ktoré vám často prezradia aj to, čo by ste sa inak nedozvedeli.

Dobrý investičný sprostredkovateľ by mal okrem toho myslieť aj na diverzifikáciu rizika a nemal by vás nútiť do jediného produktu od jedinej spoločnosti. Ak sa tak deje, zbystrite pozornosť.

Dôvera na prvom mieste

Jednoducho povedané – všetko je o ľuďoch, a vo svete investovania to platí na 100 %. Dajte si preto tú námahu a hľadajte investičného sprostredkovateľa, ktorý bude skutočným majstrom svojho remesla a spoľahlivo vám poradí, kam investovať peniaze.


Pridaj komentár

Komentár sa zobrazí až po schválení.

Štítky: