( Noviny Obchodnej Akadémie,  0)

Už dlhé roky sa na našej škole udržuje milá tradícia usporiadavania imatrikulácie. Ale tento rok to bolo čosi iné. Nezačalo sa to vyhrážaním, že IMA zase nebude a vybavovačkami na poslednú chvíľu.

Prvá, oficiálna časť sa konala v ŠJ. Tam sa to všetko varilo a vrelo už od jednej popoludní. Nuž a aká môže byť oficiálna časť, ak nie oficiálna? Oficiálny úvod, oficiálny tanečný program, predstavenie profesorov a prvákov, oficiálna nálada a záver. Potom sa šlo domov pripraviť sa na hlavnú udalosť dňa: neoficiálnu IMU, klasicky v Jumbe.

V Jumbe to síce zorganizované bolo len sčasti, ale vďaka profesionalite predsedkyne našej študentskej rady to nikto nezbadal.

Okolo siedmej prenikli neozbrojení a neozdobení prváčikovia do vestibulu, kde sa podrobili pod hrozbou fyzického násilia „nalíčeniu“ a zamaskovaniu. Zoradení podľa druhu masky sa pobrali hnaní vlastnou zvedavosťou do tanečnej sály.

Len čo sa stihli spamätať, už na parket vybehli dvaja konferencieri a všetkými možnými spôsobmi sa ich snažili utíšiť. Keď publikum obmedzilo decibely na minimum, už tu bolo Desatoro prikázaní pre otrokov. Za každým jedným museli odsúdenci súhlasne zakričať.

A už tu bol zasa vresk. Po dosľubovaní všetci okrem p riaditeľky (ktorá nebola) pokľakli, a skladali s pomocou ich pánov slávnostný sľub. Keby si boli bývali konferencieri aspoň raz prečítali pred vystúpením svoj text, mohlo to moderovanie byť aj na vyššej podúrovni. Aký som, taký som, ale na takú príležitosť by som si červenú bodkovanú šatku ako moderátor nevzal!?

A ešte sa súťažilo. V pôvodnom pláne bolo pätnásť balónov, ale kompresor Peter, ktorý mimochodom chodí na fúkaciu harmoniku, to trochu prehnal. Zvyšné balóny nám ale stačili na to, aby mohli prasknúť v správnych rukách. Otroci mali štýlom „Muž proti stene“ prasknúť prvý na tele otrokyne. Druhý balónik mali otrokyne štýlom „Ako v detstve na nočníku“ znehodnotiť na svalovej sústave otroka. Ale oni nie. Vynašli sa. A dosť nechutne roztrhli balón na hlave a podobných orgánoch spoluotroka.

Víťazom sa stal slávny Otrok-pukač s partnerkou. Odmenou im bola krabička nástrojov na trénovanie pukania.

Diskotéku otvorili krásne tanečnice v dobovom odeve a choreografiou. Aj Cassovia Country Dancers Junior (číta sa junior, nie džunior!) nás potešili tancom našich západných susedov, divých američanov.

Okolo jednej zapli svetlo a všetci sme sa prebudili. A ani sľúbený ohňostroj o druhej nebol!

Zdroj: Noviny Obchodnej akadémie – NOA

Autor: Noviny Obchodnej Akadémie

Tento príspevok bol vytvorený 10.2.2015 a aktualizovaný 21.2.2019. Pozrite si ďalšie príspevky autora Noviny Obchodnej Akadémie.


Pridaj komentár

Komentár sa zobrazí až po schválení.