( Noviny Obchodnej Akadémie,  0)

Vždy sa zdá byť niečo jednoduché, ak to nerobíme my. Tak to bolo i pri myšlienke založiť na našej škole školský časopis. Veď predsa takéto študentské časopisy sú bežné nielen v školách v tých oných“ západných krajinách, ale už i u nás. Vydávať školský časopis však nie je vôbec ľahké…“

Takéto boli slová prvého šéfredaktora NOA Rolanda Kyšku, zakladateľa celej noáckej myšlienky. Študenta, vtedy ešte tretiaka, ktorý „nakopol“ celý mechanizmus spolu s ostatnými spolužiakmi.

To bolo už skoro pred tromi rokmi. On ešte vtedy netušil, ako sa jeho dielo udomácni na našej škole. Potom sme prišli my.

Hovorí dnešný šéfredaktor: „Dostal som to do rúk a mal som taký čudný pocit. Bol som vtedy ešte prvák, ťahalo mi na druháka. A zrazu šefo. Aj som sa tej zodpovednosti chcel zbaviť. Rok mi trvalo, kým som si zvykol. Počas ročníka II vyšli len dve moje čísla. Aj tento školský rok by to bolo bývalo takto dopadlo. Na všetko sme boli nie dlho traja, a potom už len dvaja. Našlo sa však pár príspevkov od ináč celkom pasívnych čitateľov. A bolo to tu. Prácu som si obľúbil. Teraz by som ju už ani opustiť nechcel. Ale život je taký. Šéfredaktorstvo sa mi začína krátiť, som už na to starý. Budeme musieť znížiť vekový priemer redakčnej rady.“

A preto, ak by ste si chceli vyskúšať, ako to behá v takej redakcii od výroby cez reklamu, až po predaj, ozvite sa nám. Nekladieme žiadne podmienky, nevyžadujeme prax.

NOA POTREBUJE vašu nie len pomocnú, ale aj vodcovskú ruku!

Nech sa už za deň stane hocikoľko udalostí, vždy to stačí na vydanie novín.

Zdroj: Noviny Obchodnej akadémie – NOA

Autor: Noviny Obchodnej Akadémie

Tento príspevok bol vytvorený 10.2.2015 a aktualizovaný 21.2.2019. Pozrite si ďalšie príspevky autora Noviny Obchodnej Akadémie.


Pridaj komentár

Komentár sa zobrazí až po schválení.