( Marek,  0)

Chcete, aby vám aj to najlacnejšie PZP pokrylo všetky škodové udalosti?

Neočakávanými situáciami nás život prekvapuje veľmi rád a takmer na každom jednom kroku. Poistným krytím sa preto snažíme vplyv negatívnych následkov nepredvídaných udalostí, často s vysokými nákladmi, do určitej miery eliminovať. Platí to aj v prípadoch vášho vstupu na vozovku s autom, ktoré je pre podobné situácie nutné zo zákona vybaviť PZP.

Každé jedno povinné zmluvné poistenie auta je navrhnuté tak, aby pokrylo neočakávané náklady v prípade vzniku škodovej udalosti počas prevádzky vozidla. Náklady spojené so vznikom tejto situácie môžu byť mimoriadne vysoké, preto je dobré a zo zákona aj povinné sa pred vstupom auta na vozovku týmto druhom krytia vybaviť.

Chcete, aby vám aj to najlacnejšie PZP pokrylo všetky škodové udalosti?

Chcete, aby vám aj to najlacnejšie PZP pokrylo všetky škodové udalosti?

Výber a kontrolu nechajte na jednoduchú PZP kalkulačku

Aby ste sa vyhli pri vzniku škodovej udalosti spôsobenej prevádzkou vášho motorového vozidla vysokým nákladom, ktoré môžu ohroziť váš rodinný rozpočet, je potrebné si vybrať poistenie, ktoré vás bude pre tieto prípady dostatočne kryť. Ako ale zistíte, ktoré poistenie to dokáže najlepšie?

Aj to najlacnejšie kompletné PZP poistenie by malo zohľadňovať zákonom stanovené limity. Vždy závisí od toho, akú poisťovňu si na tento účel zvolíte a podmienky poistného krytia s ňou dohodnete. Treba si preto dobre dostupné ponuky porovnať, s pomocou jednoduchej PZP kalkulačky je to nakoniec veľmi jednoduché a rýchle, a potom s vybraným poisťovateľom dohodnúť to najlepšie riešenie.

Podľa zákona č. 381/2001 Z. z. o povinnom zmluvnom poistení zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla, je limit poistného plnenia z jednej škodovej udalosti najmenej

  1. 5 000 000 EUR za škodu podľa § 4 ods. 2 písm. a) a náklady podľa § 4 ods. 3 bez ohľadu na počet zranených alebo usmrtených,
  2. 1 000 000 EUR za škodu podľa § 4 ods. 2 písm. b) až d) bez ohľadu na počet poškodených.“.

Zákonom stanovený poistný limit viaceré poisťovne ale zvyšujú, čo znamená, že vyšší limit poistného plnenia vás chráni, ak je výška škody vyššia ako sú uvedené limity. Samozrejme, že sa toto vyššie plnenie odzrkadlí automaticky aj na cene poistného. Šetriť pri jeho výbere pred uzatvorením zmluvy nie je ale vždy dobré riešenie.

Tiež platí, že to, čo je zahrnuté vo vašej zmluve o povinnom zmluvnom poistení, sa líši podľa poskytovateľa. Pre istotu si tiež dobre prekontrolujte zmluvné podmienky.

Intuitívne PZP porovnanie vám ušetrí čas aj peniaze

Povinné zmluvné poistenie pre prípad vzniku škodovej udalosti má zmysel, pretože vám môže  poskytnúť pokoj na každej jednej ceste. „Obyčajná“ zlomenina a jej liečenie môže pre váš rodinný rozpočet predstavovať obrovskú záťaž. Bez PZP si budete musieť tieto a iné vysoké náklady musieť hradiť sami.

Povinné zmluvné poistenie vám pomôže sa týmto nepríjemným situáciám vyhnúť a dobre vás kryje, preto jeho výber rozhodne nepodceňujte. S intuitívnym PZP porovnaním sa dopracujete k tej najlepšej možnej ponuke bez straty času a peňazí.

Autor: Marek

Tento príspevok bol vytvorený 24.3.2023. Pozrite si ďalšie príspevky autora Marek.


Zdroje a literatúra

Zdroj obrázkov:

  1. Zoomik/Shutterstock.com
  2. Andrey_Popov/Shutterstock.com

Pridaj komentár

Komentár sa zobrazí až po schválení.

Štítky: