( Noviny Obchodnej Akadémie,  0)

Budú sa môcť i ďalšie generácie tešiť z krásy prírody? Túto otázku si kládlo už veľa ľudí, ktorým nebola ľahostajná budúcnosť našej planéty.

Prečo si už každý nepovie: „Tak dosť! Chráňme si Zem! Nezabíjajme ju! Nemyslime len na seba! Veď nielen my tu budeme žiť, ale aj tí, ktorí prídu po nás.“

Keď to takto pôjde ďalej, ľudia sa budú musieť biť o kyslík, aby mohli ďalej žiť na tejto planéte, ktorá nám pred očami umiera.

Pre ľudí v budúcnosti bude kyslík znamenať to najcennejšie na Zemi. Prestanú sa zaujímať o bohatstvo, za ktorým sa ženú dnešní ľudia. My hovoríme: „Kyslíka je tu dosť. Tak čoho sa obávať?“ Ale nie je.

O niekoľko rokov možno život na Zemi bude iba minulosťou. Ak by to tak malo byť, nechcem, a možno, že so mnou budú súhlasiť aj iní, aby moje deti a deti mojich detí žili v celkom inom svete ako ja. V svete, kde ľudia nepoznajú šťastie a pokoj. Zúfalstvo človeka bude len ďalším bodom v knihe Nešťastia ľudstva, ktorú píše po celý čas jeho existencie sám Osud.

Nemyslite si, že som proti pokroku. Ale keď nás pokrok má zahubiť, vzdám sa pohodlia v prospech prežitia.

Tak sa spýtajte svojho svedomia: „Čo by sa mi stalo, keby som odpad hádzal do koša, nelámal stromčeky, šetril vodou, energiou?“

Tak čo vy na to? Chcete i naďalej bezhlavo ničiť túto zatiaľ krásu okolo nás? Dúfam, že spoločným úsilím dokážeme zachrániť budúcnosť našej planéty.

Lucia, 2.B

Zdroj: Noviny Obchodnej akadémie – NOA

Autor: Noviny Obchodnej Akadémie

Tento príspevok bol vytvorený 10.2.2015 a aktualizovaný 21.2.2019. Pozrite si ďalšie príspevky autora Noviny Obchodnej Akadémie.


Pridaj komentár

Komentár sa zobrazí až po schválení.