( Miki,  1)

Boh miluje aj Putina

Aj keď to tak na prvý pohľad nevyzerá, Pán Boh miluje aj Vladimíra Putina. Človek Putin sa začal pokladať za Boha. Vlastne, iba sa o to pokúsil.

Ako z Biblie

Bol som v šoku, keď som sa dozvedel, že kresťania sa modlia, aby Boh obmäkčil Putinovo srdce. Načo obmäkčovať?! Veď by ho, po tom všetkom, prebodnúť mal nechať!

Povedali mi, že nejaký Faraón, pokladajúci sa za Boha na Zemi najskôr tušil, a neskôr aj videl, že nie on je skutočný Boh. A možno to už aj vtedy chcel vzdať a pustiť Izraelitov z otroctva, ale Boh mu ešte viac zatvrdil srdce. Lebo ho miloval, a tiež aby ukázal Faraónovi jeho malosť.

Boh si to môže dovoliť. Putin nie.

Samé dobro

Dvadsiate storočie začalo dvoma svetovými vojnami. Aj keď sa to na prvý pohľad nezdalo, na rozdiel od neho začalo to dvadsiate prvé dosť dobre:

  • Európska únia je jednotná, ako nikdy predtým.
  • Fínsko a Švédsko asi prestanú otáľať a pridajú sa k Severoatlantickej aliancii NATO.
  • Nemecko prehodnotí svoju energetickú politiku a začne viac investovať do sebestačnosti.
  • Vlády Slovenska, Česka, Poľska, pobaltských krajín, dokonca aj Maďarska sú nebývalo konzistentné vo svojich vyjadreniach aj rozhodnutiach.
  • Európa sa očistí od neblahých vplyvov nedemokratických zriadení.
  • Ukrajina svojim nerealizovateľným, ale motivujúcim „výnimočne urýchleným konvergenčným procesom“ aktivizuje aj ostatné kandidátske krajiny, ktoré sa usilujú o vstup do Európskej únie, ako je Albánsko, Severné Macedónsko, Čierna Hora, Srbsko a Turecko.

A, ako by toho nebolo dosť, zničenú Ukrajinu bude potrebné opäť obnoviť a vybudovať, čo je priam dar boží pre Ukrajincov a ich priateľov.

Červené tlačidlo

Rusko sa neštítilo použiť konvenčné, ale aj zakázané termobarické zbrane a rinčalo tými obávanými jadrovými, ktoré sú synonymom konca sveta. Realita je však taká, že ani najbližší Putinovi spojenci nenájdu odvahu na to, aby stlačili to povestné červené tlačidlo, a ktovie, čo by sa stalo, ak by sa k tomu niektorý z nich odhodlal.

Možno by to zobudilo nočného strážnika jadrových hlavíc, ktorý by chlapcom vynadal, že ho budia práve vo chvíli, keď preladil na druhý program sna.

Lebo udržovať v pohotovosti natankované a aktivované rakety nesúce jadrové hlavice je sakra drahé. To vie aj Putin, aj Lavrov, aj Kolokoltsev, aj Medinskij. A, aj ich oligarchickí darcovia. A zdá sa, že aj Američania, ktorí túto tragikomédiu sledujú s podozrivým kľudom bez potreby výraznejšie zasiahnuť.

Koho Boh miluje, toho tresce

Hrozba jadrovej vojny bola, alebo skôr či neskôr bude odvrátená. Armáda, ktorá sa pri víťaznom ťažení na nepriateľské hlavné mesto zasekla, lebo nemá palivo pre svoje obrnené transportéry a bagety pre svojich vojakov, si zaslúži ľútosť. Zaslúži.

Hromady demilitarizovaných, denacifikovaných, mŕtvych a na smrť vystrašených ľudí však zostávajú. Na oboch stranách.

Môj milovaný otec povedal, že koho Boh miluje, toho tresce. A nikdy nezabudol dodať: Tak nech ma už toľko nemiluje!

Smrť v priamom prenose

Toto šialenstvo sa, ako inak, deje v on-line prenose cez sociálne siete do celého sveta. Od katastrofy sme boli len takýto kúštik. A všetci to videli. Naživo.

Snáď to trochu vystrašilo aspoň jednu-dve svetové generácie, tak ako vtedy pred osemdesiatimi rokmi nás. A snáď to najbližších osemdesiat rokov nebudú naši potomkovia potrebovať skúšať opakovať.

K tomu nám pomáhaj Pán Boh.

Autor: Miki

Tento príspevok bol vytvorený 3.3.2022 a aktualizovaný 18.11.2023. Pozrite si ďalšie príspevky autora Miki.


Ekonomická poradňa

  1. milo

    Ja by som to skôr trochu poobrátil – Boh miluje toho, kto ešte nezabudol používať vlastný rozum. Ten bol daný každému pri narodení. Rovnako, ako telo. A pozrite, čo z toho zostalo: dve tretiny z nás po rokoch svoje telo nespoznávajú a rovnako je to aj s mozgom. Lenže tu je rozdiel – svoje dokaličené telo spoznáme ľahko, ale mozog omnoho ťažšie. Pretože tu už zlyhávajú elementárne kognitívne schopnosti.

Pridaj komentár

Komentár sa zobrazí až po schválení.