( Noviny Obchodnej Akadémie,  0)

Organizácia Baťa Junior Achievement SR bola založená s cieľom vzdelávať mladú slovenskú generáciu, aby vedela oceniť hodnoty voľného trhu, pochopiť základné princípy podnikania a ekonómie, rozvinúť v nej morálne vodcovské vlastnosti a pripraviť ju na zapojenie sa do pracovného procesu.

Takto sa začína propagačná brožúrka organizácie Baťa Junior Achievement Slovensko. Na našej škole sa už tretí rok študenti tretích ročníkov zapájajú do tohto programu. JA má v roku 1996/97 zastúpenie vo viac ako 85 krajinách a zoskupuje viac než 2, 1 milióna študentov.

BJA na Slovensku organizuje v tomto roku mnohé akcie: Najlepší študent roka, Najlepšia študentská spoločnosť (horúcim kandidátom je aj naša spol. CEZAR), Slovenské študentské fórum, Súťaž MESE a iné.

Práve súťaže Slovenské študentské fórum sa zúčastnili aj dve naše spolužiačky: Lucia Jurašková a Pavlína Mauerová z 3. A.

Ako sa to vlastne všetko začalo?

– Prihlásili sme sa na nepovinný predmet Aplikovaná ekonómia a prečítali sme si zoznam súťaží, ktoré sa budú organizovať.

Aké boli podmienky súťaže?

– V prvom rade sme museli spomedzi seba vybrať členov, ktorí by vedeli reprezentovať našu spoločnosť. Ďalej bolo treba napísať životopis a esej o plánoch v budúcnosti, obe v angličtine. Na základe týchto „dokladov“ sme sa zúčastnili 4.2.97 gramatických te

Predpokladám, že aj vy dve ste boli na pohovore.

– Áno, prešli sme cez všetky spomínané vylučovacie kolá. Na pohovore boli traja Američania, s ktorými sme diskutovali o svojich plánoch z eseje. Odtiaľ nás postúpilo 30 do celo-slovenského kola, ktoré bude 24. – 27. 4.97 v Starej Lesnej v hoteli Horizont.

Aké sú vaše pocity z tejto akcie?

– Môj doterajší pocit je výborný a dúfam, že súťaž mi prinesie niečo do života, hlavne také dôležité informácie o ekonómii, ako aj praktické skúsenosti.

A čo konkurencia?

– Verím, že zvíťazí zdravá súťaživosť. Nikto by sa nemal vyvyšovať nad iných. Veď sme ešte len začiatočníci a pripravujeme sa na vstup do sveta ekonomiky.

A preto týmto mladým dievčatám prajeme ešte veľa úspechov v „hre“, ktorá sa koná pod záštitou Baťa Junior Achievement.

Zdroj: Noviny Obchodnej akadémie – NOA

Autor: Noviny Obchodnej Akadémie

Tento príspevok bol vytvorený 10.2.2015 a aktualizovaný 21.2.2019. Pozrite si ďalšie príspevky autora Noviny Obchodnej Akadémie.


Pridaj komentár

Komentár sa zobrazí až po schválení.