( Miki,  0)

Bankové a nebankové pôžičky

Pre všetkých s akútnou potrebou mať na účte viac peňazí na zaplatenie dovolenky, oslavy či opravy auta, je riešením pôžička. Tú neposkytujú iba banky, ale aj rôzne nebankové subjekty. Ich počet neustále rastie, a tak sa okrem rozhodovania, či si vziať bankovú alebo radšej nebankovú pôžičku, musíte orientovať aj v ponuke ich poskytovateľov.

Pôžička od banky

Pri vybavovaní spotrebného úveru v banke budete vo väčšine prípadov potrebovať hneď niekoľko dokladov. Prvým je doklad o príjme, aby si banka mohla overiť, že žiadanú výšku pôžičky skutočne dokážete splácať. Častou požiadavkou býva tiež prítomnosť ručiteľa – spoludlžníka, ktorý v prípade vašej neschopnosti splácať preberá toto bremeno na seba.

Pri type účelového spotrebného úveru je treba banke dokladovať, že ste finančné prostriedky použili skutočne na účel, za ktorým vám boli požičané, kým pri bezúčelovej pôžičke táto povinnosť odpadá. Pri zabezpečených úveroch banka požaduje od klienta záložné právo na nehnuteľnosť, aby sa poistila v prípade nesplácania.

Po poskytnutí všetkých náležitostí, ktorá banka vyžaduje, vám neostáva nič iné, ako čakať, kým banka vašu žiadosť schváli. No nie vždy sa tak stane. V prípade, ak žiadateľ už nejakú pôžičku čerpá, môže byť so schválením pôžičky problém. Rovnako, ak vaše príjmy nedosahujú potrebnú výšku, je pravdepodobné, že vaša žiadosť bude zamietnutá.

Nebanková pôžička

Pre tých z vás, ktorým banková pôžička veľmi nevonia alebo vám z rôznych dôvodov nebola schválená, je tu možnosť vziať si online rýchlu pôžičku od nebankového subjektu. Jej výhodou je, že vďaka nej môžete pokryť nečakané výdavky bez bankového zaťaženia a nemusíte absolvovať všetky peripetie spojené s vybavovaním pôžičky v banke.

Suma, ktorú vám požičajú, sa líši od poskytovateľa, po jej bezproblémovom splatení sa často stávate členom vernostného programu, ktorý vám umožňuje si v budúcnosti požičať vyššie čiastky.

Pre schválenie žiadosti nepotrebujete dokladovať príjem ani účel pôžičky, je bez ručiteľa a bez poplatkov za vybavenie. Žiadosť podávate online, rýchla pôžička má tiež tú výhodu, že po schválení pôžičky máte požadovanú sumu peňazí na účte už do niekoľkých minút. Použiť ich môžete okamžite a na splatenie máte väčšinou 30 dní.

Ako si vybrať tú najlepšiu

V súčasnosti existuje mnoho spoločností či jednotlivcov, ponúkajúcich tieto služby a nie je jednoduché si z nich vybrať tú najlepšiu alternatívu. Preto to robíme za vás. Credy.sk ponúka službu, ktorá nájde tú najvhodnejšiu nebankovú pôžičku priamo vám na mieru. Využíva automatizované vyhľadávanie podľa zadaných kritérií, a tak vám pomáha vyznať sa v spleti rozličných ponúk.

Autor: Miki

Tento príspevok bol vytvorený 22.4.2015 a aktualizovaný 24.4.2023. Pozrite si ďalšie príspevky autora Miki.


Zdroje a literatúra

Pridaj komentár

Komentár sa zobrazí až po schválení.