( Vrtulniky.sk,  4)

Slovak Air Fest 2008Letisko Očová hostilo cez víkend medzinárodné letecké dni Slovak Air Fest 2008. Letecké dni v Očovej ponúkli divákom vystúpenia v štýle vzdušných leteckých súbojov. Najväčší záujem medzi divákmi bol o vystúpenia maďarského akrobatického pilota Zoltána Veresa a Petra Podlunseka zo Slovinska. Návštevníci mohli vidieť v akcii český Lietajúci cirkus Martina Kindernaya, tureckého akrobata Aliho Özturka alebo dobové preteky áut a lietadiel. Pozrite si fotogalériu a prečítajte si celú reportáž Slovak Air Fest 2008 od Jakuba Lubellana.

Autor: Vrtulniky.sk

Tento príspevok bol vytvorený 1.9.2008 a aktualizovaný 3.7.2020. Pozrite si ďalšie príspevky autora Vrtulniky.sk.


Ekonomická poradňa

 1. Bubo172

  Pekné fotky,..ako vidím “uctievame” si históriu…na každej airshow je skoro to isté ;občasné spestrenie nejakým tým cirkusom.
  Ale stále je to len Mi-171(PPU),Mig-29,L-39,Mi-24,Mi-17(údajne záchranná akcia,ako bolo na NLD08,keby padne vrtulník,tak by sa tam hrnula Mi-17 ako LZS?POCHYBUJEM),….Prečo nemôžu usporiadatelia trochu zainvestovať a pozvať zahraničné stroje?Určite mi dá každý človek za pravdu,že by ho potešilo nejaké to vystúpenie W3A Sokol,EC-135(ved ich má Policie ČR hojne),Bell 412,Hercules,Harrier,Bo-105(akrobačný let) a mnohé iné lietadlá,stíhačky,vrtulníky,ktoré som nespomenul-veď keby majú nejaké zahraničné lákadlo,tak by tam ľudia išli aj za vyššie vstupné,…
  A keď už si tak pestujeme tú históriu,kde sú stroje Mi-2?Hnijú v Prešove,taká je pravda.Polícia používa jednu 2ku a prečo sa sňou nepredvedie?Je to celé pritiahnuté za vlasy.

 2. Dermos

  A tiez by mohli pozyvat viac komercnych vrtulnikov hoc aj zo Slovenska.

 3. Dermos

  Nech vidime, co na Slovensku mame

 4. Bubo172

  Dermos:Presne tak,súhlasim ved taký Bell206,Ecureuil,Mi-8,..by nebolo zle vidiet.

Pridaj komentár

Komentár sa zobrazí až po schválení.