( Vrtulniky.sk,  4)

UH-60M Black HawkAero Vodochody bude pre firmu Sikorsky Aircraft Corporation vyrábať kabíny do vrtuľníka UH-60M Black Hawk. Spoločnosť Aero Vodochody pred týždňom uzavrela veľký kontrakt na dodávku kabín do tohto legendárneho amerického bojového vrtuľníka. Vyrábať sa bude minimálne do roku 2017 s možnosťou predĺženia zmluvy o ďalších päť rokov, uviedlo Aero v tlačovej správe. Spolu s ďalšími dvoma zákazkami tak Aero v uplynulých troch mesiacoch získalo nové zákazky za viac ako štyri miliardy korún.

„Nové kontrakty sú dôkazom vysokej konkurencieschopnosti Aera na svetovom trhu a našej schopnosti ponúkať partnerom profesionalitu vo vývoji a výrobe v medzinárodných kooperačných projektoch aj vo vojenskom programe,“ uviedol Ladislav Šimek, prezident Aero Vodochody.

Firma prešla na začiatku januára vnútornou reštrukturalizáciou. V Aere boli vyčlenené dve samostatné divízie Aerostructures a MRO (popredajný servis a údržba), ktoré teraz tvoria dva základné piliere podnikania spoločnosti. „Cieľom je zvýšiť koncentráciu na existujúce aj nové obchodné prípady a zjednodušiť fungovanie jednotlivých podnikových procesov,“ dodal Šimek.

Aero Vodochody je najväčší letecký výrobca v Česku. Firma patrí do investičnej skupiny Penta Investments.

Autor: Vrtulniky.sk

Tento príspevok bol vytvorený 4.2.2010 a aktualizovaný 3.7.2020. Pozrite si ďalšie príspevky autora Vrtulniky.sk.


Komentáre

 1. eMTe

  Uau .. Tak toto ma celkom prekvapilo. Len by ma zaujimalo či je to naozaj kvalita alebo skôr pomer kvalita/cena.

 2. Toce

  Na to nie je lahka odpoved, ale Aero je spickova firma.

 3. Chopper

  eMTe: Dnes uz to nie je len o cene, ale aj o kvalite, v tomto pripade tak trochu aj o strategii, takze v Cine sa to vyrabat nemoze. Pomer cena/kvalita s dorazom na kvalitu je asi pre kazdeho smerodajny ukazatel. Na druhej strane Aero Vodochody je dnes uz osvedceny vyrobca a dodavatel pre roznych vyrobcov. Vyrabaju sa tam komponenty pre Embraer 170/190, casti chvosta pre A 320, kanonove dvere pre F-18, casti Sikorsky S 76, stredna cast kridla Spartana, takze je to uz overena kvalita.

 4. eMTe

  Netusil som, ze vyrabaju komponenty aj pre americke Hornety a chvosty pre A320. Australske Airforce na nich tiez lieta 🙂 Predtym pouzivali francuzske Mirage a teraz maju Hornety. Tak s tym sa niekomu pochvalim, ze dvere sa vyrabaju na Slovensku.
  Len tak mimochodom, uz ked tu boli spomenuty brazilsky Embraer tak jedna info z Brazilie:
  Pilot dies in Brazil TV helicopter crash
  http://au.news.yahoo.com/a/-/world/6788484/pilot-dies-in-brazil-tv-helicopter-crash/

Pridaj komentár

Komentár sa zobrazí až po schválení.