( Vrtulniky.sk,  10)

2. národné letecké dni - Dni národnej hrdosti 2008V dňoch 14. – 15. 6. 2008 sa uskutočnia na Letisku Piešťany 2. národné letecké dni pod názvom Dni národnej hrdosti 2008 (DNH). V rámci programu DNH bude možné vidieť i vrtuľníky Agusta A-109K-2, Mi-17, Mi-171 či Mi-24. Toto letecké podujatie je pripravené pri príležitosti 15. výročia Slovenskej republiky a slovenských ozbrojených síl a 90. výročia vzniku vojenského letectva na Slovensku. Okrem ukážok civilného letectva, bude dominantnou unikátna prezentácia Ozbrojených síl Slovenskej republiky s technikou vzdušných síl, pozemných síl a síl výcviku a podpory v letových, pozemných dynamických a statických ukážkach. Zároveň sa očakáva účasť zástupcov vojenského letectva zo zahraničia – predovšetkým z krajín V4.

Reportáž a fotogaléria

Reportáž a fotogalériu 2. národných leteckých dní 2008 v Piešťanoch nájdete na stránke Fotogaléria a reportáž z Dní národnej hrdosti 2008.

Z programu leteckých dní:

 • Unikátna prezentácia techniky Ozbrojených síl SR (vzdušné a pozemné sily, sily výcviku a podpory), letové, pozemné dynamické a statické ukážky – MiG-29, L-39, Mi-17, Mi-24, An-26, L-410, Aligator, Tatrapan, S-300 a ďalšia technika
 • Prezentácia Vzdušných síl Armády Českej republiky (JAS-39 Gripen, L-159 ALCA, Airbus A319CJ)
 • Poľská letecká akrobatická skupina Biało-Czerwone Iskry (TS-11), maďarské lietadlo L-39
 • Historická vojenská letecká aj pozemná technika, repliky historických lietadiel (Caproni Ca.33)
 • Ukážky civilného letectva a leteckej akrobacie
 • Lietadlá EADS CASA C-295M, Boeing 737NG, Boeing 757-200, Tu-154, Z-526, C172, An-2 (výsadky), Z-37, Li-2, Po-2, Ae-145, L-200, vrtuľníky Mi-171, Agusta A-109K-2 a ďalšia letecká technika
 • Výsadkári, Vojenská polícia, pohotovostný policajný útvar, kynológovia, branno-športové aktivity
 • Kultúrny a sprievodný program, atrakcie

Zdroj

Viac informácií nájdete na stránke 2. národných leteckých dní Piešťany.

Autor: Vrtulniky.sk

Tento príspevok bol vytvorený 9.6.2008 a aktualizovaný 3.7.2020. Pozrite si ďalšie príspevky autora Vrtulniky.sk.


Ekonomická poradňa

 1. Chopper

  Nakolko sa sam nemozem zucastnit dufam, ze niekto sa s nami podeli o momenty z tohto podujatia.

 2. zyx66

  Bol som tam, velmi dobra organizacia, program bol slusny, zabrana pre ludi bola relativne blizko pristavacej drahy a tym aj display line, takze zazitok s lietadiel bol o to intenzivnejsi, velmi sami pacila ukazka Gripenu ceskej armady, lietal pomerne nizko takze pre divaka velmi dobre, boli tam ukazky policie v kombinacii vrtulnik – protiteroristicka jednotka a dalsie zaujimave veci, staticka ukazka lietadiel, kde sa mi velmi pacili hlavne L-159 a Gripen ceskej armady, kde sa dalo velmi dobre podebatovat s pilotmi, takze bol som velmi spokojny, urcite sa zucastnim aj nabuduce.

 3. milan

  tiez som tam bol,neopakovatelne zazitky.nieco super,pokracovat,pokracovat,pokracovat

 4. Chopper

  Videl som nieco na nete. Boli tam aj nejaky ini vrtulnikari ako ti z LO MV ? Nespravite niekto malu reportaz aj s fotkami? Prosim.

 5. admin

  Fotoreportaz pripravujeme… uz kazdu chvilu bude on-line.

 6. Jakub Rafajdus

  Aké boli hlavné atrakcie 2. národných leteckých dní v Piešťanoch v roku 2008?

 7. Tomas Istenik

  Na 2. národných leteckých dňoch v Piešťanoch boli ako hlavné atrakcie prezentované letové ukážky a technika Ozbrojených síl Slovenskej republiky, ako aj účasť zahraničného vojenského letectva a historická letecká technika.

 8. Marek Zatko

  Je v súčasnej dobe vhodné organizovať veľké vojenské letecké šou vzhľadom na rastúce bezpečnostné hrozby a environmentálne obavy?

 9. Tomas Garcek

  Vojenské letecké šou môžu byť kontroverzné kvôli otázkam bezpečnosti a dopadu na životné prostredie. Je dôležité zvážiť bezpečnostné opatrenia a environmentálny dopad takýchto podujatí a zároveň hodnotiť ich význam pre národnú hrdosť a vojenskú tradíciu.

Pridaj komentár

Komentár sa zobrazí až po schválení.