( Diskredit,  0)

„Nateraz by som chcel uskutočniť rozsiahle zmeny v štruktúre článkov, vylepšiť kvalitu tlače a vniesť dôveryhodnosť do aj tak už dosť skorumpovaného a od základov prehnitého opozičníka“ vyjadril sa po ustanovujúcej schôdzi na aktuálnu tému Pupul, ktorý bol vymenovaný za súčasného šefredaktora opozičníka Diskredit. „Konečne sme proces dotiahli do úspešného konca. Celé sa to vlieklo neopísateľne dlho!“ Druhá strana, Toče, má však na situáciu celkom iný názor.

SPOR

Mnohí to možno nevideli, ale vo vnútri Diskreditu sa neustále odohrával politický boj, ktorý našťastie nebol medializovaný. „Myslím, že práve nadišla chvíľa, aby sa radový čitateľ dozvedel o týchto skutočnostiach.“ povedal Pupul. Ako všetci vieme, už konkurenčný plátok The Bonzz napísal podanie na Točeho osobu vo veci prešetrenia podozrenia z nekalej súťaže. „Jeho konto, myslím, nebude čisté. Výrok bývalého šefredaktora, Točeho, na hlavnom mítingu bol už iba stopkou na čerešničke na šľahačke koláča a dohnal veci do stavu, kedy je najvhodnejšie osloviť orgány v tomto najpovolanejšie.“ dodáva Pupul.

DRUHÁ STRANA MINCE

„Nepovažujem Pupulove výroky za šťastné, stále som šefredaktorom Diskreditu. Ustanovujúca schôdza nebola kompetentná potvrdiť moje odvolanie z funkcie šefredaktora“ boli prvé slová, ktoré vyslovil na zvolanej tlačovej konferencii údajný exšefredaktor. „Je mojou úlohou zastať sa čitateľskej verejnosti a vyslovujem odhodlanie v tejto veci sa brániť. Som čestný, svedomie mám čisté, chcem teda čeliť obvineniam, s ktorých podstatou nemám vôbec nič spoločné!“ dodal.

ĎALŠIE VPLYVY

Kto sa skutočne skrýva za nálepkou Diskredit? Najviac higlightované osoby v tejto súvislosti sú samozrejme Toče a Pupul. Vyslovené však boli už aj názory, že za ním stojí komerčne silný kandidát na LCP 2000/2001 a jeden zo šefredaktorov je len figúrkou na jeho šachovnici. Tieto dohady však zostali len v rovine úvah. Štvrtou by mohla byť možnosť, že šefredaktor The Bonzz Gogo vytvoril kváziopozíciu z vlastných radov a jeho snahou je zaplniť mediálny trh a vytvoriť si neskôr monopolnú pozíciu. „Do vydania desiateho čísla The Bonzz sa nič nestane“ odpovedal Gogo, čo situáciu posúva do ešte horšieho svetla. Nemožno z hry vynechať ani snahy súčasného bordu, ktorý systémom antireklamy môže vyvolať kladné reakcie voličov.

EPILÓG

Zo súčasného stavu niet východiska. Toče nie je odvolaný a Pupul je vymenovaný. Vniesť svetlo do tejto kauzy môže už len čas. Ostáva už len čakať na to, ako sa súčasná situácia vyvinie. „Je len smutné, že tlaky vlastníkov a lobingových skupín sú proti sebe a neblahé výsledky ich sporov musia znášať nevinní ľudia,“ dodal na záver údajný exšefredaktor Diskreditu Toče.

Diskredit, 2001

Autor: Diskredit

Tento príspevok bol vytvorený 10.2.2015 a aktualizovaný 21.2.2019. Pozrite si ďalšie príspevky autora Diskredit.


Pridaj komentár

Komentár sa zobrazí až po schválení.