( Noviny Obchodnej Akadémie,  0)

A tak sme dobojovali…

Šok. Prvý prázdninový deň. Ráno netreba vstať a ísť do školy. Pokojne sa môžete vyvaľovať hoc i do desiatej, prirodzene, ak sa neponáhľate na brigádu. pretože prázdniny sú síce pekná vec, ale svet je drahý…

Šok číslo dva. Prvý august. Už iba mesiac. Sme v polovici. Niektorí z nás už majú hrubšie peňaženky, iní ich majú rovnako tenké. Jedni preto, lebo celý mesiac nič nerobili. Iní síce brigádničili, ale nepomohlo. Veď rožky stoja korunu.

Šok číslo tri. 29. 8. Kým parlamentníci a pamätníci oslavujú SNP, študenti nakladajú hlavy do smútku. Škola je za dverami. Niektorí premýšľajú nad samovraždou, iní dumajú nad danubitom, ktorého niekoľko šúľkov by celkom zľahka znieslo všetky problémy z povrchu zemského.

Šok číslo štyri. Prší. Prvý deň školského roku. Zo školského rozhlasu sa dozvedáme všeličo nové. Iba akosi v niektorých triedach nepočuť ministerku školstva. Že by sme ju bojkotovali ako kolegovia z nemenovaného gymnázia s vyučovacím jazykom maďarským. I keď nám alternatívna výučba ekonomických predmetov nehrozí.

Šok číslo päť. Profesori zahlásili: Hor sa do učenia!

Šok číslo šesť a ostatné doplňte podľa aktuálneho stavu slovenského školstva na nemenovanej ulici v nemenovanom meste a na nemenovanom poschodí.

Martin

Zdroj: Noviny Obchodnej akadémie – NOA

Autor: Noviny Obchodnej Akadémie

Tento príspevok bol vytvorený 10.2.2015 a aktualizovaný 21.2.2019. Pozrite si ďalšie príspevky autora Noviny Obchodnej Akadémie.


Pridaj komentár

Komentár sa zobrazí až po schválení.