( Inzercia,  0)

Píšete diplomovú prácu? Pomôžte si vhodne vybraným nábytkom

Pevné nervy, veľa kávy a odhodlanie. Stačí to k napísaniu záverečnej práce, po ktorej dostanete zaslúžený titul? Je vedecky dokázané, že najviac prokrastinujú práve študenti, ktorí majú napísať seminárnu, bakalársku alebo diplomovú prácu. Dobrou správou je, že k jej napísaniu vám môže pomôcť aj nábytok? Znie to smiešne? Ukážeme vám, že to myslíme vážne.

Najviac používaným miestom pri písaní diplomovej práce je určite váš písací stôl. A je to práve stôl, ktorý vám môže pri písaní pomôcť. Prečo?

Organizujte si veci

Odstráňte z písacieho stola všetky veci, ktoré by vás mohli pri práci rozptyľovať. Naopak naň položte to, čo pri písaní potrebujete, čiže knihy, nejaké práce, pohár s vodou a notebook. Ak budete mať veci rozhádzané po stole a po celej izbe, bude sa vám ťažko hľadať to, čo potrebujete a znechutíte sa ešte predtým, ako začnete písať.

Udržujte poriadok

Síce je to iba v hlave, no ak budete mať poriadok na stole, budete mať poriadok aj v hlave a bude sa vám lepšie rozmýšľať. To je aj dôvod, prečo si mnohí ľudia musia pred začiatkom učenia upratať. Keď ráno uvidíte uprataný a pripravený stôl na písanie práce, určite sa vám bude chcieť písať viacej než keby máte na stole neporiadok.

Neseďte len na stoličke

Po pár hodinách vás stolička, na ktorej sedíte, môže začať tlačiť. Každú hodinu by ste sa mali popreťahovať. Možno neskôr budete potrebovať zmeniť miesto. Nie je ale dobré, keď si sadnete a budete pracovať na posteli. Je dokázané, že je dobré mať oddelené miesto pre prácu a miesto pre odpočinok. Preto si radšej zadovážte malý gauč alebo pohovku a pokračujete v písaní tam.

Ak budete mať okolo seba poriadok, poriadok vo svojich veciach a na stole, zároveň sa vám bude dobre sedieť, uvidíte, že písanie diplomovej práce vám pôjde oveľa lepšie.


Zdroje a literatúra

  • Zdroj obrázku: fizkes / Shutterstock.com

Pridaj komentár

Komentár sa zobrazí až po schválení.