(, EuroEkonóm.sk ,  0)

Semestrálna práca – Definujte problém a nájdite riešenie

Download súboru

Stiahnite si súbor Semestrálna práca – Definujte problém a nájdite riešenie (súbor vo formáte PDF). Kliknite na odkaz pravým tlačidlom myši a zvoľte: Uložiť cieľ ako… – Save target as…

Ukážka dokumentu

Pozrite si náhľad dokumentu na stiahnutie: Semestrálna práca – Definujte problém a nájdite riešenie.


ZADANIE: Vyhľadajte v konkrétnej organizácii konkrétny pracovný problém. Vypracujte viac alternatív riešenia a nájdite najlepšie riešenie.
VYPRACOVANIE:
Proces rozhodovania podľa Herberta SIMONA:
1. Prieskum
a) analýza problému:
Spoločnosť Sova je bežnou maklérskou organizáciou, ktorá pôsobí na slovenskom poistnom trhu už šesť rokov. Situácia na tomto trhu je neutešená, klienti nedôverujú takýmto maklérom a konkurencia sa tiež všemožne snaží presadiť sa, čo spôsobuje spoločnosti Sova nemalé problémy a sťažuje jej "prežívanie". Akoby problémov nebolo dosť, v organizácii sa vyskytla zaujímavá povšimnutiahodná situácia. Už druhýkrát v priebehu jedného roka podali všetci zamestnanci výpoveď. Prvýkrát to bolo v júli minulého roka, keď počas dvoch mesiacov odišli všetci traja zamestnanci. Organizáciu opustili približne po ročnom pôsobení. Odvtedy mala spoločnosť päť nových zamestnancov. Milada tu pracovala ako účtovníčka a nastúpila v decembri. Vo februári však podala výpoveď bez udania dôvodu odchodu. Neoficiálne sa však vyjadrila, že si našla lepšiu prácu. Ivan sa v kolektíve zdržal dokonca len tri novembrové dni. Ľubica, čerstvá absolventka Ekonomickej univerzity, ktorá spoločnosť viedla od svojho septembrového nástupu do "prázdnej firmy", podala výpoveď v marci. Teraz je evidovaná na úrade práce. Ostatní dvaja makléri odišli v apríli. Ako sa všetci vyjadrili, finančne boli ohodnotení veľmi dobre, Ľubica, aj napriek chýbajúcej praxi v odbore mala mzdu, ktorá trikrát prevyšovala jej terajšiu podporu v nezamestnanosti. S platom boli teda všetci spokojní.
Všetci zamestnanci sa sťažovali najmä na nedostatok práce, ďalej na nedostatočné vybavenie kancelárie, v ktorej častokrát chýbali aj najzákladnejšie pracovné potreby (papier, toner do tlačiarne) a na to, že napriek snahe nedosahujú temer žiadne výsledky, keďže noví klienti nemajú záujem o ponúkané služby. Napriek nízkym výsledkom však mzdu dostávali.

Download súboru

Stiahnite si súbor Semestrálna práca – Definujte problém a nájdite riešenie (súbor vo formáte PDF). Kliknite na odkaz pravým tlačidlom myši a zvoľte: Uložiť cieľ ako… – Save target as…

Pošlite nám materiály

Chcete rozšíriť túto sekciu? Máte dobré materiály, ktoré chcete sprístupniť aj ďalším? Pošlite nám ich na náš e-mail, alebo nás kontaktujte!

Autor: EuroEkonóm.sk

Tento príspevok bol vytvorený 20.10.2009. Pozrite si ďalšie príspevky autora EuroEkonóm.sk.

Už ste čítali?


Pridaj komentár