Ekonomická encyklopédia EuroEkonóm.sk

Najnovšie

Štýly vedenia v manažmente

Štýly vedenia v manažmente

23.09.2020 - Likertove štýly vedienia a pozície v manažérskej mriežke. Rozhodujúce premenné pre výber vhodného štýlu. Typy štýlov vedenia v manažmente.

Aktuálne

Manažment kvality

Manažment kvality

23.09.2020 - Kvalita výroby, manažment kvality, požiadavky na kvalitu, metódy kontroly a kritériá kvality. Klasifikácia nákladov na kvalitu.

Jana Mücková, šéfka českej P2P platformy - Bondster

Odvetvie P2P financovania krízu ustálo

01.09.2020 - Skúsenejší zahraniční investori neprepadli počas krízy panike a peniaze nevyberali. Naopak neskôr využili vyššie úročenie investícií. U slovenských a českých investorov to však vždy neplatilo.

Financovanie malých a stredných podnikov

Financovanie malých a stredných podnikov

09.08.2020 - Kompletný prehľad možností financovania malých a stredných podnikov. Interné, externé a verejné zdroje, fondy EÚ, úvery a ďalšie zdroje financovania MSP

Téma


Potreby a statky

Potreby a statky

16.07.2020 - Potreby, statky a ich klasifikácia. Hodnota statkov. Typy produktov a služieb, statky v infraštruktúre. Výrobky, tovar a služby. História výmeny tovarov.

Už ste čítali?


Rýchle správy

Kamov Ka-32 spoločnosti Heliswiss

Vrtuľník Kamov Ka-32 bude lietať nad Prahou

16.07.2020 - Obrovský dvojmotorový vrtuľník Kamov Ka-32 lietal v septembri 2008 nad Prahou. Tento ruský stroj s nosnosťou 12,7 tony a s dvoma hlavnými rotormi opravovalpražský vysielač na Žižkove.

Volatilita

Volatilita a druhy volatility

10.07.2020 - Akciová volatilita, volatilita úrokových sadzieb a devízových kurzov. Volatilita finančných aktív. Priemerná a nadpriemerná volatilita a nežiadúce účinky.

Klasifikácia informačných systémov

Klasifikácia informačných systémov

10.07.2020 - Klasifikácia informačných systémov. Transakčné systémy, manažérske IS pre riadenie, exekutívne IS, systémy na podporu rozhodovania a expertné systémy.

Tipos

Tipos a jeho najväčšie kauzy

10.07.2020 - Gigant medzi stávkovými kanceláriami, firma so stámiliónovými ročnými tržbami, ale aj podnik neslávne známy svojimi kauzami. Aj taký je Tipos - národná lotériová spoločnosť.

O ekonomickej encyklopédii EuroEkonóm.sk

EuroEkonóm.sk je otvorená internetová ekonomická encyklopédia, ktorá udržuje a rozširuje ekonomické znalosti všeobecnej i odbornej verejnosti o ekonomike, podnikaní, manažmente, marketingu, financiách a investovaní. Viac informácií o ekonomickej encyklopédii EuroEkonóm.sk nájdete na stránke O projekte.